" Profesyonellerden profesyonellere… "
 
  Kurumsal    Hizmetlerimiz    Eğitimlerimiz    Takvim    Uzmanlarımız    Referanslarımız    İletişim

20 Kasım 2017 Pazartesi    

     
  Dr.Oğuzhan BAHADIR  
     
 

 

Oğuzhan Bahadır 2004 yılında Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirmiş, 2006 yılında ise aynı üniversitede “Uluslar arası Finansal Raporlama Standartlarına Göre Petrol İşletmelerinde Muhasebe Sistemi Uygulamaları ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı İçin Bir Öneri” teziyle yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2006 yılında akademik kariyerine başladığı Galatasaray Üniversitesi’ne araştırma görevlisi olarak atanan Bahadır, 2010 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe-Finansman (İng) doktora bölümünü yazdığı “Analysis of Balance of Payments in Turkish Economy from a Business Accounting Point of View” adlı teziyle tamamlamış ve doktor unvanı almıştır. Bahadır, Galatasaray Üniversitesi’nde ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinde ve yüksek lisans programlarında Finansal Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, Maliyet Yönetimi, Yönetim Muhasebesi ve Yönetim Muhasebesinde Güncel Yaklaşımlar konularındaki çeşitli derslere katılmakta ve araştırma projeleri yürütmektedir.

Maliyet Muhasebesi, Yönetim Muhasebesi ve Uluslar arası Muhasebe Standartları konularında makaleleri çeşitli bilimsel dergilerde yayınlanmış Oğuzhan Bahadır, 2004–2010 yılları arasında Enka Holding, Kelebek Mobilya, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, Milten Holding, Arasta Tekstil gibi çeşitli şirketlerde muhasebe, maliyet ve bütçe sistemlerinin kurulmasında görev almıştır ve eğitimler vermiştir. TESMER’de (Türkiye Muhasebe Odaları Birliği-Eğitim ve Staj Merkezi) serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavlarına hazırlık kurslarında 2006 yılından beri dersler veren Bahadır İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Bahadır’ın akademik yayınları şunlardır:

 

Kitaplar

·         UFRS/TFRS Kapsamında İşletme Birleşmeleri ve Konsolidasyon (Yrd. Doç. Dr. Volkan Demir ile ortak), Nobel Yayıncılık

·         SMMM Yeterlilik ve SMMM Staja Başlama Sınavları için Muhasebe (Yrd. Doç. Dr. Volkan Demir ile ortak), İSMMMO Yayınları

Makaleler ve Tebliğler

·         Muhasebe Manipülasyonu: Yöntemler ve Teknikler (Doç. Dr. Volkan Demir ile ortak)

·         UFRS/TFRS’deki Değerleme Ölçüleri Kapsamında Şirket Değerlemesinde Defter Değeri Yaklaşımı (Doç. Dr. Volkan Demir ile ortak)

·         Kurumsal Kaynak Planlama Sistemlerinin Maliyetlere ve İşletme Performansına Etkileri (Doç. Dr. Volkan Demir ile ortak)

·         Petrol Arama ve Üretim İşletmeleri İçin Muhasebe Sistemi Önerisi (Prof. Dr. Rüstem Hacırüstemoğlu ve Fatih Boz ile ortak)

·          Muhasebe Eğitimi Çerçevesinde CPA ve ACCA. Sınavlarının İncelenmesi ve SMMM Sınavları İle Karşılaştırılması (Doç. Dr. Volkan Demir ile ortak)

 
     
  Yazıcı Dostu    Arkadaşıma Gönder  
     
     
 

 Menüye Bağlı Alt Başlıklar

 

 
Doç.Dr.Oğuzhan BAHADIR  
Prof.Dr.Tekin AKGEYİK  
Dr.Oğuzhan BAHADIR  
Prof.Dr. Rüstem HACIRÜSTEMOĞLU  
Prof.Dr. Nejat BOZKURT  
Prof. Dr. Şehamet BÜLBÜL  
Prof.Dr. Canan ÇETİN  
Prof.Dr. Recep PEKDEMİR  
Prof. Dr. Asuman YALÇIN  
DoçDr.Şevket SAYILGAN  
Yrd.Doç.Dr. Emin ZEYTİNOĞLU  
Nilgün VURAL  
Münevver ŞİMŞEK  
Yrd.Doç.Dr.Muzaffer Şahin  
Aydın GÖLE  

 

 
 
  Kurumsal  |  Hizmetlerimiz  |  Eğitimlerimiz  |  Takvim  |  Uzmanlarımız  |  Referanslarımız  |  İletişim ROTA Kurumsal Hizmetler Ltd. Şti., 2006(c). Tüm Hakları saklıdır. İzinsiz Alıntı Yapılamaz.
  Designed and Developped by Gelecek Dunyasi
  Component Talya Upload & Smart Image
 

Gizlilik Sözleşmesi  |  Telif Hakları